Ви є тут

Як відкрити бар

Якщо ви давно планували відкрити бар, але не знаєте, з чого почати - наша стаття в допомогу!

У ній ми розбираємося, як відкрити свій бар з нуля, якщо є невеликий бюджет, ентузіазм і бажання зробити колоритну локацію для цільової аудиторії.

Які документи потрібні для відкриття бару

Перше, з чим потрібно визначитися - кількість власників закладу. Від цього залежить форма власності. Якщо власник у закладу один, тоді відкривається ФОП (фізична особа-підприємець). Якщо кілька, тоді - ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).

Наступний крок - вибрати форму оподаткування: спрощений або загальний, і отримати дозвіл на продаж алкогольних напоїв у податковій інспекції.

Це - основні документи, які потрібно підготувати перед тим, як відкрити свій бар. Їх можна підготувати самостійно або довірити юристу.

Як підібрати приміщення

Другий важливий крок, який потрібно зробити перед тим, як відкрити бар - знайти відповідний заклад.

Вам потрібно:

- вибрати місце розташування бару: центральний або спальний район;

- оцінити площу приміщення;

- оцінити стан інженерних комунікацій: електропроводку, водо- і газопровід, каналізації, опалення;

- переконатися, що у власника приміщення немає заборгованості по комунальних платежах;

- перевірити є в закладі таргани, прусаки і інші комахи. Якщо є, тоді потрібно виділити бюджет на їх усунення.

У 80% випадків потрібно закладати бюджет на ремонт приміщення: щоб «підлаштувати» дизайн приміщення під креативну концепцію вашого бару.

Яка концепція закладу «вистрілює» найкраще

Це залежить від того, з яким цільовим сегментом ви зібралися працювати - з шанувальниками здорового способу життя, фанатами футболу, студентами або співробітниками офісів, які не проти пропустити пару келихів вина в п'ятницю ввечері.

Тому перед тим, як відкрити свій бар в Україні, потрібно чітко розуміти потреби своєї аудиторії - соціальний статус, фінансове становище, пріоритети, формат відпочинку (в компанії друзів, на самоті, з колегами), і в відповідність з цими пунктами формувати формат закладу.

Якщо ваш клієнт - фанат футболу, тоді відкривайте бар, де можна подивитися футбольний матч, боксерський поєдинок, хокей в компанії друзів, замовивши бургери і пару кухлів пива.

Якщо потенційні клієнти молоді дівчата, які «зависають» в барі разом з подружками, то важливо подбати про облаштування інстаграм-локацій, де можна зробити ефектні фото. Приємним бонусом для них буде наявність екзотичних коктейлів, легких закусок і ігристих напоїв.

Скільки грошей потрібно для відкриття бару

Ще одне питання, яке цікавить майбутніх власників закладів: скільки коштує відкрити бар в Україні.

Бюджет залежить від того, які статті витрат вам потрібно «закрити» - від ремонту приміщення до придбання обладнання для бару.

Але є кілька способів скоротити витрати:

- вибирати нове обладнання для закладу: якщо купити професійне обладнання для бару в бездоганному стані, то можна заощадити велику суму грошей. Оскільки воно витримує великі навантаження і працює без збоїв протягом тривалого періоду часу. А значить, що скорочуються витрати на його ремонт. Професійне обладнання для бару можна придбати в компанії UNIT Group. Вона випускає обладнання для кафе, ресторанів, барів, що відповідає європейським стандартам якості;

- вибирати приміщення, яке відповідає обраному формату закладу, і в якому всі інженерні комунікації в відмінному стані;

- закупити меблі або аксесуари для прикраси приміщення в бюджетних магазинах. Вибирайте атрибути з мінімалістичним дизайном. Вони виглядають найбільш благородно;

- сформувати меню на основі продуктів і напоїв, представлених на українському ринку. Згодом можна розширити асортимент основних страв, барну карту, додавши екзотики. Але перший час можна зробити якісним базове меню, яке привабить потенційних клієнтів.

Також, щоб дізнатися, скільки коштує відкрити бар, потрібно включити в статті витрат оренду приміщення, внески за підготовку документів, зарплату співробітників закладу, витрати на закупівлю їжі і напоїв.