Ви є тут

Холодне або гаряче копчення: що краще

Є два способи приготувати м'ясо або рибу «з димком» і виразним смаком. І обидва пов'язані з засолкою і копченням - холодним і гарячим.

Але що краще: холодне або гаряче копчення, А головне - вигідніше для кафе, ресторану, бістро чи торгової точки, що реалізує продукти як гарячого, так і холодного копчення.

Особливості різних видів копчення

Перед тим, як порівнювати два способи приготування риби або м'яса, потрібно розібратися, що таке холодне копчення і що таке гаряче копчення.

Холодне копчення - це обробка м'яса, риби, ковбасних виробів при температурі + 25С після попередньої підготовки - засолу. Термін підготовки - від 2 до 14 діб в залежності від типу продукту, що вимагає обробки.

Гаряче копчення - термічна обробка м'яса, риби, ковбас, сирів при температурі від +95 до + 120С. Продукти також проходять попередню підготовку протягом від 3 годин до 5 діб.

При підготовці продуктів до подальшої обробки важливо приділити увагу наступним моментам:

  • додаванню солі і спецій: ними потрібно обробляти шматочки м'яса або риби з обох сторін. Причому не шкодувати цих інгредієнтів: сіль усуває шкідливі мікроорганізми, що «живуть» в сирих продуктах, а спеції роблять смак більш виразними;
  • захист від комах: мухи, комарі, мурахи та інші комахи не повинні потрапляти на продукти. Зберігайте м'ясо або рибу в закритих локаціях або накривайте продукти марлею.

В процесі обох типів копчення продукти становляться смачними та ароматними.

І незалежно від вибору копчення потрібно купити коптильну шафу в Україні. З її допомогою виберіть оптимальний температурний режим і термін приготування страви.

Холодне копчення: переваги і недоліки

Обробка м'яса, риби, ковбас проходить при температурі + 18-25С, а значить, що білок залишається «сирим», тому час підготовки продуктів буде довше - від 2 до 14 діб. Тільки так продукт пройде повну обробку і стане придатним для вживання.

Але головний плюс в тому, що продукти після холодного копчення можуть зберегти смак і аромат протягом кількох місяців.

Гаряче копчення: переваги і недоліки

Для термічної обробки продуктів потрібно менше часу: посол займає від 3 годин до 5 діб, а процес приготування - кілька годин.

Але є і один недолік - термін зберігання готового м'яса або риби - від декількох днів до декількох тижнів в залежності від типу продукту.

Вибір типу копчення

Дати однозначну відповідь на питання: "що краще: гаряче або холодне копчення? " - складно, оскільки все залежить від ваших цілей.

Якщо у вас власний магазин з налагодженим потоком покупців, то вам більше підійде гаряче копчення. Час на його підготовку потрібно менше, і вам не потрібно побоюватися, що товар залежиться і зіпсується.

Якщо у вас стартовий проект і ви тільки напрацьовуєте базу клієнтів, то краще вибрати продукти холодного копчення. Вони зберігаються довше, а значить, що у вас в запасі буде більше часу на реалізацію конкретних бізнес-цілей.

З точки зору смакових якостей продуктів, які пройшли холодну і гарячу обробку, тут грає роль особистий вибір. Потрібно спробувати обидва варіанти і вибрати найбільш підходящий.

Ще важливе питання: "що корисніше: холодне або гаряче копчення? ". Все залежить від стану вашого організму: якщо він сприймає «сирий» білок, що не згортається під час обробки, тоді ви оціните продукти холодного копчення. Якщо - ні, тоді краще вибрати рибу, м'ясо, ковбаси гарячого копчення.

Дегустуйте продукти, які пройшли обидва види обробки. І вибирайте для себе варіант, який ближче до смаку, часу приготування та зберігання.