Ви є тут

Как правильно подобрать нейтральное оборудование для профессиональной кухни

Облаштування кафе, ресторану, бістро або їдальні, як правило, починається з покупки профільного обладнання. Від цього залежить репутація закладу, швидкість підготовки та подання кулінарних вишукувань.

Першим рекомендується замовити нейтральне обладнання – це «кістяк» кухонного простору. Він використовується для розміщення тарілок, каструль, виделок, ножів та продуктів харчування.

За станом приладів, що належать до цієї категорії, відвідувачі та профільні інстанції роблять висновок про дотримання санітарних розпоряджень у закладі.

Як вибрати пристрої для зберігання кухонного інвентарю, та на які характеристики звернути увагу, читайте нижче.

На які групи поділяється нейтральне обладнання

Перша класифікація виробників. Вони мають два ключові критерії для угруповання виробів для кухні:

 • рівень підготовки людей, які використовуватимуть обладнання;
 • тип закладу, де розміщуються конструкції.

За даними критеріями лише два види нейтрального обладнання:

 1. «Економ»: вироби, призначені для кафе, бістро, закусочних, студентських їдалень, тобто. закладів з інтенсивним потоком людей;
 2. «Профі»: конструкції, що використовуються на кухнях елітних ресторанів, де працюють кухарі високої кваліфікації.

Від категорії – економ або профі – відбирається матеріал для виготовлення обладнання, визначаються його параметри та підбираються додаткові деталі (наприклад, коліщатка для візків).

Яке нейтральне обладнання потрібне для кухні закладу: огляд основних груп

Вибираючи конструкції на кухню кафе, ресторану, бістро, зверніть увагу на певні категорії виробів.

Перша – столи для приготування. Це must-have для кухні. На їх поверхні відбувається обробка м'яса, риби, розкочування тіста для піци та десертів.

Є два типи столів за місцем їх встановлення – пристінні (монтуються біля стіни) та острівні (розташовуються в центрі кімнати).

Встановлювати пристінні столи рекомендується у закладах із просторими кухнями, де одночасно працює від 7 до 12 осіб. За допомогою їх можна оптимізувати простір.

Острівні моделі розміщуються на невеликих кухнях, де працює 5-10 людей. Вони зможуть розміститися за одним столом і при цьому не заважати один одному під час роботи.

У приміщеннях площею 4-6 кв.м., де простір обмежений, столи можна замінити на полиці.

Форми столів - кругла, прямокутна, квадратна. Круглі та квадратні розміщуються у центрі кімнати, прямокутні – біля стіни.

На їх поверхні можна встановити м'ясорубку, міксер та інші прилади, необхідні для приготування закусок, м'ясних та рибних страв.

Зверніть увагу і на спеціалізацію столів:

 • для роботи з кондитерськими виробами;
 • для нарізки та компонування закусок, нарізок;
 • для розміщення продуктів в оригінальній упаковці або тарі (підтоварник);
 • обвалочні столи (для обробки риби та м'яса, оснащені лотком для збирання рідини)

У кожної групи – свої особливості: параметри (висота, довжина) та наявність додаткових елементів (полиць, решіток).

Також рекомендується придбати стіл зі спеціальним відсіком для збирання відходів. З ним скоротите час на переміщення залишків їжі, порожніх упаковок від обробного столу до контейнера для сміття.

Друга група, яку включають до переліку обладнання для кухні з нержавіючої сталі – стелажі. Їхнє призначення – зберігання кухонного інвентарю: посуду, столових приладів, продуктів харчування.

Головна особливість стелажів – регулювання висоти полиць залежно від розмірів упаковок або інвентарю, що розміщуються на конструкції.

Стелажі встановлюються вздовж полиць. Допомагають організувати простір на кухні закладу.

Які полиці та шафи встановлюються на кухні громадського харчування

Нейтральне обладнання для ресторану – це ще й помічник в організації простору.

До цієї категорії належать полиці та стелажі, що використовуються для зберігання інвентарю (посуду, столових приладів) та продуктів харчування.

Шафи, призначені для закладів громадського харчування, поділяються на дві категорії:

 • продуктові: у них зберігають хліб, а також сипучі вироби (цукор, сіль, соду, каші) у відкритих ємностях. Встановлюються на кухні кафе, ресторану, пабу, де відбувається приготування страв;
 • не продуктові: розміщуються у підсобних та службових приміщеннях. Використовуються для зберігання посуду, столових та побутових приладів, якими поки що не користуються.

Ще один тип виробу, що використовується для організації простору кухні – шафа-купе. Вони випускаються у різних форматах – навісні та пристінні.

Альтернатива шафам – полиці. У цій групі виділяються три категорії:

 • настінні з відкритими секціями: призначені для тимчасового зберігання посуду та столових приладів, а також для сушіння посуду;
 • закриті: потрібні для збирання та зберігання допоміжного інвентарю на постійній основі;
 • полки шафи – вироби універсального формату.

Підбирати шафи та полиці рекомендується, виходячи з потреб закладу.

Чи потрібні візки для кухні громадського харчування

Є думка, що візки – це нейтральне обладнання для громадського харчування, від якого можна відмовитись.

Твердження – спірне, оскільки з ними легше організувати прибирання залу кафе чи ресторану. Вони заощаджують час та сили персоналу.

Головне – правильно підібрати візок. Вони випускаються у таких форматах:

 • для збирання посуду: використовується для оперативного прибирання тарілок, столових приладів, хлібниць зі столів в основному залі, та для транспортування інвентарю на кухню. Рекомендується для закладів з інтенсивним потоком гостей;
 • для сервірування столів: усередині – готові страви та окремі інгредієнти. Візок встановлюється поруч зі столом, який потрібно підготувати до відвідування. Вона скорочує час на підготовці до заходу;
 • для посуду та підносів: на ньому ці вироби розкладаються відразу після миття;
 • для транспортування страв та ємностей, у яких розмістили напівфабрикати. Такі конструкції називають "шпильками";
 • для тимчасового зберігання та оперативного «розвезення» готових страв між столами. Використовуються під час банкетів на 20 і більше осіб;
 • для транспортування мішків, упаковок, які важать понад 5 кг.

Окрема категорія – винні візки. Їх використовують у ресторанах та винних льохах, щоб полегшити та прискорити роботу сомельє: йому не потрібно щоразу бігати у льох чи на кухню за пляшкою вина, призначеної для дегустації.

Як і де правильно зберігати овочі та фрукти

Це – ключове питання для ресторану, оскільки свіжість та якість продуктів впливає на репутацію закладу.

Оптимальний варіант для короткочасного зберігання овочів та фруктів – скрині, виготовлені з нержавіючої сталі, полімерних матеріалів, фанери або дерева.

Ларі можна розміщувати на підлозі або закріпити на стіні. Також можна вибрати скрині з коліщатками, які можна переміщати кухнею.

Доповнення до скриньок – теплоізоляційна прокладка, підсвічування та кришка, яка щільно закривається, та перекриває доступ повітря та бактерій.

Є моделі гратчасті без кришки. Такий варіант підійде для зберігання овочів та фруктів, які не псуються від контакту з повітрям.

На які характеристики звернути увагу під час вибору нейтрального обладнання

Перше – матеріал. На кухні підвищений рівень вологості, пара, висока температура. Важливо, щоб вироби, незважаючи на контакт із негативними факторами, зберігали зовнішній вигляд та якість.

Друге – параметри. Після встановлення нейтрального обладнання на кухні має залишитися вільний простір.

Третє – конструктивні особливості – наявність полиць, ящиків, які можна використовувати для зберігання інвентарю, посуду, столових приладів.

Де знайти нейтральне обладнання для громадського харчування

В Україні виробництвом нейтрального обладнання для громадського харчування займається компанія UNIT Group.

Головні переваги продукції UNIT Group:

 • висока якість: усі вироби виготовляються з матеріалів, стійких до дії вологи, корозії, агресивних хімічних компонентів;
 • бездоганні технічні характеристики: розробкою візків, столів, полиць, шаф займається конструкторське бюро;
 • тривалий термін експлуатації.

Термін виробництва виробів становить до 14 робочих днів після затвердження проекту. Замовляйте в UNIT Group професійне нейтральне обладнання для ресторанів, кафе, їдалень, супермаркетів та інших закладів.